Forskningkoordinator ved avdeling Kvinneklinikken v. 1.6

Organisatorisk plassering:

Nærmeste overordnet er avdelingssjef ved avdeling Kvinneklinikken (avd. KK).

Forskningskoordinator møter ved behov i ledergruppen ved avd. KK.

 

Kvalifikasjoner:

Det er nødvendig med grundig innsikt i fagområdet gynekologi/fødselshjelp.

Erfaring med forskningsprosjekter på ph.d.-nivå.

Erfaring i veiledning i forskningsprosjekter.

 

Ansvarsområde:

Koordinerer alt forskningsarbeid ved avd. KK i samarbeid med avdelingssjefen og med forskningssjefen ved Kvinne- og barnedivisjonen.

 

Nærmere spesifiserte oppgaver:

∙         Har oversikt over lover og regelverk som regulerer forskning og kvalitetssikringsprosjekter, både på nasjonalt nivå og internt på SUS, og kan veilede ansatte i søknadsprosesser forut for prosjektoppstart.

∙         Har oversikt over og kan veilede om stipendordninger og søknadsprosess.

∙         Forskningskoordinatorved avd. KK skal ha oversikt over alt forskningsarbeid på avd. KK, og må derfor informeres om planlagte studier.

∙         Forskningskoordinator utarbeider aktuelle årsrapporter om forskningen på avd. KK; pågående prosjekter, publikasjoner, foredrag og presentasjoner.

∙         Forskingskoordinator har oversikt over alle publiserte artikler fra avd. KK og passer på at disse blir registrert i Cristin-systemet (Current Research Information System In Norway) og at KK mottar honorar for artiklene fra SUS.

∙         Er prosjektansvarlig for avd. KKs forskningsfond i Stavanger Helseforskning, StaHF.

∙         Deltar i møter i Forskningsgruppen for Kvinne- og barnehelse.

∙         Forskningskoordinator er behjelpelig med opplegg for prosjekter og bistår ved utkopiering av data fra databasene etter at avdelingssjefen har gitt sin tillatelse, etter uttale fra avdelingsoverlegen, - se prosedyren: Forskningsprosjekter- rutiner ved Kvinneklinikken

∙         Forskningskoordinator stimulerer utdanningskandidater til prosjektarbeid som en del av spesialistutdanningen. Bistår ved vurdering av søkere til D-stilling og D-stillingsvikariat.

∙         Forskningskoordinator deltar i ledergruppen ved avd. KK når det er aktuelle saker som skal behandles.

∙         Avdelingssjefen kan delegere andre FoU-relaterte oppgaver til Forskningskoordinator

 

Samarbeidsforhold:

Forskningskoordinator samarbeider med de andre medlemmene av avd. KKs ledergruppe og alle grupper internt i avdelingen, og skal bestrebe seg på å ha gode samarbeidsforhold til alle medarbeidere. Samarbeider også med forskningsleder ved avdeling Barneklinikken, med forskningssjef i Kvinne- og barnedivisjonen, og med. forskningsdirektør ved SUS.

 

Spesielle bestemmelser:

Forskningskoordinator kan i tillegg inneha annen stilling ved avd. KK eller ved Helse Stavanger HF. Avtales med avdelingssjefen.